Türkiye’de Dairesel Abdominoplasti

abdominoplasti için fiyat 1
Tarafından yazılmıştır Manuella

Türkiye’de dairesel karın germe, çok fazla kilo vermiş ve artık sarkmış bir cilde sahip olan hastalara uygulanır. Cerrah bir kesi yaparak fazla deri ve yağı alır ve kasları sıkılaştırır.

EniyiKlinik.com sizi Türkiye’deki sirküler abdominoplasti hakkında bilgilendirir ve nitelikli cerrahlarla bir operasyon rezervasyonu yapmanıza yardımcı olur. Bu içerik yalnızca bilgi amaçlıdır ve bir tıp uzmanının tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır.

Türkiye’de karın germe ameliyatı fiyatları

Türkiye’de İstanbul’da dairesel abdominoplastinin ortalama maliyeti 3.700 Euro’dur. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak fiyat 3400 Euro ile 4000 Euro arasında değişebilir.

ProsedürTürkiye Fiyatı
Dairesel abdominoplasti3700 €

Dairesel abdominoplasti nedir?

Türkiye’de dairesel ab dominoplasti, standart bir abdominoplastiden daha kapsamlıdır. İstanbul’da genellikle çok fazla kilo vermiş (belki de tüp mide veya başka bir bariatrik cerrahi sonrası) ve artık vücudunun her yerinde gevşek veya sarkmış cilde sahip hastalara uygulanır.

Çevresel karın germe işleminde cerrah bel çevresine uzanan bir kesi yaparak fazla deri ve yağı alır ve kasları sıkılaştırır. Dış uyluklar ve kalçalar üzerinde de çalışılır ve yeni bir göbek deliği oluşturulabilir.

Dairesel abdominoplasti için adaylar

Hafif çıkıntılı bir karnı veya orta bölümünde az miktarda deri fazlalığı olan hastalar dairesel karın germe için uygun adaylar değildir ve mini veya geleneksel karın germeden faydalanma olasılıkları daha yüksektir.

Türkiye’de dairesel karın germe ameliyatının amacı, büyük ölçüde kilo verdikten sonra kişinin fiziğinde dramatik değişiklikler yapmaktır. Bu kişiler genellikle karın, dış uyluklar ve kalçalar gibi tonlanması zor bölgelerdeki fazla yağ ve deriden rahatsız olurlar.

Dairesel karın germe, eskiden obez olan hastaları bu fazla deri ve yağdan kurtarmak ve yeni ince vücutlarını vurgulayarak onlara kas tonusu kazandırmak için tasarlanmıştır.

Çevresel karın germe ameliyatı

Alt vücut germe olarak da bilinen çevresel karın germe işleminde cerrah, hastanın gövdesinin tüm çevresine uzanan bir kesi oluşturur.

Cerrah daha sonra kaburgalardan dizlere ve vücudun önünden arkasına kadar hastanın figürünü yeniden şekillendirmek için liposuction ve diğer teknikleri kullanır. Cerrah ayrıca karın duvarı kaslarını sıkılaştıracak ve daha doğal bir görünüm vermek için hastanın göbeğini yeniden konumlandıracaktır.

Ameliyatın sonunda Türk cerrah fazla deriyi alır ve kesiği dikişlerle kapatır. Çoğu durumda, kesi izi hastanın iç çamaşırı ile kolayca gizlenebilir.

Dairesel karın germe ameliyatı geçiren bazı hastalar sonuçlarını bir kol germe veya ek liposuction ile tamamlamayı tercih etmektedir.

Ameliyat sonrası takip

Dairesel karın germe ameliyatı üç ila beş saat arasında sürer veTürkiye’deki diğer karın germe prosedürlerine göre daha uzun bir iyileşme süresi gerektirir. İstanbul’da dairesel karın germe ameliyatı geçiren hastaların işlemden sonra iki ila dört gece hastanede kalmaları gerekecektir.

Kesi bölgesini temiz tutmak ve sıvı birikimini önlemek için drenaj tüpleri yerleştirilecektir. Hastalar, ameliyattan yaklaşık bir ila iki hafta sonra drenaj tüpleri çıkarılana kadar duş almamaları konusunda uyarılacaktır.

Dairesel karın germe işleminden sonra hastalar etkilenen bölgede şişlik ve morarma bekleyebilir. Hastalara herhangi bir rahatsızlığı gidermek için ağrı kesici ilaçlar verilecek ve kan pıhtılaşmasını önlemek için mümkün olan en kısa sürede yavaş yürümeye başlamaları teşvik edilecektir.

Hastalar karın germe işleminden sonraki iki ila dört hafta içinde bazı aktivitelere devam edebilmelidir, ancak herhangi bir sıkı aktiviteye başlamadan önce cerrahlarının onayını beklemelidir.

Bir Türk abdominoplasti cerrahı

Çevresel karın germe, diğer abdominoplasti ve vücut şekillendirme prosedürlerine kıyasla daha uzun bir iyileşme süresi sunan oldukça agresif bir prosedürdür.

Dairesel karın germe için bir aday olabileceğinizi düşünüyorsanız ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen Türkiye’de İstanbul’da bir cerrah bulmak için çevrimiçi rehberimizi kullanın.

ÜCRETSİZ değerlendirmeden yararlanın!

Talep üzerine ve
sizin açınızdan herhangi bir taahhüt olmadan.

%100 ücretsiz danışmanlık. Durumunuzu, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi analiz ediyoruz. Ve gerekli bütçeyi şöyle tahmin ediyoruz: Uçak + Otel + Taksi + Tedavi.

Her zaman, yürütülen sürecin tam kontrolünü elinizde tutarsınız. Tam bir huzur.

Yazar hakkında

Manuella

Benim adım Manuella Fiorentini. Tıbbi cihaz ve ilaç sektörlerinde deneyimli bir pazarlama uzmanıyım. 7 yılı aşkın deneyimimle, pazarlama kampanyaları, ürün lansmanları ve uluslararası konferanslar geliştirmek için yaratıcı ve stratejik rollerde çalıştım.

‍👩‍⚕ ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN ➡️